Atrakcje Zawoja, w pobliżu domku ewelina, najlepszym miejscu na noclegi w Zawoi

 

Zawoja Park Linowy „Las Przygód” przy Centrum Górskim „Korona Ziemi”

Park linowy na powierzchni 1,6 ha z trasami dedykowanymi dla różnych grup wiekowych; „ścieżki edukacyjne” i widokowe w Zawoi

DSCN2642 DSCN2606 DSC01423

Muzeum Edukacyjne przy Babiogórskim Parku Narodowym w Zawoi

Muzeum składa się z trzech sal – w pierwszej sali możecie Państwo zapoznać się z roślinnością występującą na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego, a także zwierzętami zamieszkującymi zawojskie lasy (na terenie muzeum ciekawa kolekcja wypchanych zwierząt – łącznie z największym zamieszkującym Babiogórski Park Narodowy – Niedźwiedziem Brunatnym) . Sala wyposażona w efekty multimedialne – odgłosy zwierząt. Kolejna sala – sala multimedialna, w której możecie Państwo zapoznać się z historią, przyrodą i geologią Babiej Góry.

550x325_a847e878-dd41-4ba5-bf2c-f702d2d1cb76

Skansen im. Józefa Żaka w Zawoi Rówieńki

Skansen składa się z trzech starych chałup pochodzących z Zawoi. W jednej z nich urządzono ciekawą ekspozycję etnograficzną prezentującą sprzęty i narzędzia gospodarskie. Jest także wystawa oleodruków i obrazów malowanych na szkle.

14 skansen1 skansen3

Kolej linowa „Mosorny Groń” ZAWOJA

Długość trasy wynosi 1312,. A różnica wysokości między stacją dolną (713m.n.p.m) a górną (1045m.n.p.m) to 332m. Z kolejki można podziwiać piękne widoki na całą okolicę.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Muzeum Turystyki Górskiej na Markowych Szczawinach w miejscowości Zawoja

Muzeum otwarto w 1966 r. z inicjatywy wieloletniego szefa Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK, Edwarda Moskały. Obiekt jest jakby miniaturą pierwszego schroniska z 1906 r. i warto tam zajrzeć, nawet jeśli nie przepada się za muzeami. Klucze są u kierowniczki schroniska lub u dyżurującego przewodnika. W ciasnym wnętrzu zebrano mnóstwo zdjęć i dokumentów, archaiczny sprzęt turystyczny, makiety, stare mapy, drogowskazy i książki.

ms-8

Park Czarnego Daniela w Zawoi

Gospodarstwo, w którym hodowane są jelenie, daniele i konie, owce, lamy i koza, to doskonała atrakcja dla najmłodszych – w ofercie karmienie zwierząt

michał-1024x768

 

 Zimowe atrakcje